Hakkımızda

 

Kanguru kurumumuz, İstanbul'da 1997 yılında hizmete girmiştir.

Anneyle çocuğun bir arada olması gereken dönemlerde "Bir Yaş Anneli Gruplar" ve "İki Yaş Oyun Grupları" ile anne ve çocuğuna birlikte eğitim sağlayan ilk kurumlardandır.

Sembolik adı Kanguru'yu buradan almıştır.

  * Hamilelik döneminden itibaren anneleri çocuk gelişimi konusunda bilinçlendirmek;

  * Anne ile çocuğun bir arada etkin vakit geçirmesine olanak sağlamak;

  * Anneyi çocuğu ile birlikte uygulayabileceği aktiviteler ve yaklaşımlar konusunda bilgilendirmek;

  * Annenin duygu ve sorunlarını paylaşabileceği ve çocuğun duygusal, sosyal zihinsel ve fiziksel 4 yönlü gelişimini destekleyici bir sosyal ortam sunmak amaçlı programıyla, Kanguru bir özel sektör kurumu olarak, 1 - 2 Yaş gruplarıyla, benzer pek çok kuruma öncülük etmiştir.

 

Kurulduğu yıl, velilerinin yoğun talebi üzerine, 3 - 5 Yaş çocuklarına yönelik eğitim programlarını da hizmetlerine katarak; profesyonel eğitim kadrosunu oluşturmuştur. Böylece, fiziksel yapısını da genişleterek 2000 yılında Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağlı Özel Kanguru Gündüz Bakımevi adı altında, okul öncesi bir eğitim kurumu olmuştur.

Sekiz yıllık zorunlu eğitime geçişin ivmesiyle, İngilizce eğitime verilen önemin erken yaşlara çekildiğini öngörerek yapılan araştırmaların akabinde, 2001 yılından itibaren İngilizce dilinde de eğitimi bünyesine katarak 1 - 5 Yaş çocuklu ailelere hizmet vermeye devam etmektedir.

Özellikle ilk yaşlarda anne baba yaklaşımının, çevresel desteğinin ve yaşadığı deneyimlerin çocuğun gelişimine katkısının bilincinde olan bizler

  * Ailelere gerektiğinde çocuk ebeveyn ilişkileri hakkında danışmanlık;
  * Her sene velilerle Gönüllü Anneler Tiyatrosu;
  * Geziler, özel günler, yetişkin - çocuk paylaşım aktiviteleri gibi etkinlikler;
  * Yetişkinlere, farklı konularda sohbet seminerleri ve
  * Çeşitli etkinlikler

düzenlemekteyiz.    

Bizler, ebeveynlerin kurumdan hem profesyonelce yararlanmalarına; hem de onlar için samimi ve eğlenceli bir ortam oluşturmaya özen gösteriyoruz.

Ayrıca ekipçe doğru modeller oluşturmak; eğitim programını bu bilinçle geliştirmek, olanakları genişletmek ve çevre bilincini artırmak Kanguru'nun kurum olarak ana hedefleridir.